Schmincke Mussini Oil - Artystyczne Farby Olejne

Schmincke Mussini Oil

Farby olejne Mussini to:
– 108 odcieni o najwyższym blasku
– 60 odcieni jednopigmentowych,
– 44 szlachetne, transparentne kolory,
– wyjątkowe specjalne odcienie kolorów
– zrównoważony i wolny od naprężeń proces suszenia
– delikatnie żywiczny zapach
Opakowanie: 108 kolorów w tubach 35 ml
Dzięki historycznym receptom malarze otrzymują unikalną żywiczną farbę olejną według receptur dawnych mistrzów. Receptury oparte są na bogatym doświadczeniu profesora Cesare Mussiniego, który wówczas pracował na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji. Niezliczone arcydzieła świadczą o zaletach tej farby: wysoka jasność, największa możliwa światłotrwałość kolorów i wiele odcieni ze specjalną głębią światła sprawiają, że MUSSINI® jest wyśmienitą farba olejną dla artystów.

Opierając się na dziesięcioleciach doświadczeń w dziedzinie nauki o kolorach, Schmincke wykorzystuje wybór najlepszych olejów malarskich, takich jak olej lniany, szafranowy i orzechowy, i łączy je z rozpuszczoną naturalną żywicą damarową. Dodatek rozpuszczonej żywicy damarowej zależy od zapotrzebowania na olej w danym odcieniu, dzięki czemu każdy ze 108 odcieni ma indywidualnie wyważoną recepturę.

Dzięki zrównoważonej recepturze opartej na wyselekcjonowanych olejach malarskich, MUSSINI® nie jest systemem zamkniętym pomimo zawartości żywicy – wręcz przeciwnie: wszystkie kolory można mieszać i łączyć ze wszystkimi farbami olejnymi bez zawartości żywicy bez dodatkowych mediów! Ułatwia to malarzom : łączyć inne farby olejne z kolorami MUSSINI®, a dzięki temu można stworzyć własną paletę kolorów

Dzięki najlepszej obróbce szlachetnych pigmentów Schmincke tworzy szeroką gamę kolorów do specjalnej techniki malowania. 44 kolory transparentne , w tym słynne kolory, takie jak czerwień florencka lub orientalny błękit, charakteryzują się najwyższym blaskiem i jasnością dzięki bardzo wyjątkowemu, specyficznemu dla MUSSINI® głębokiemu światłu.

Unikalna formuła MUSSINI® skutkuje specjalnymi właściwościami suszenia: Proces suszenia, który początkowo zachodzi na powierzchni, poprzez absorpcję tlenu przez chemicznie schnące oleje, prowadzi do zwiększenia objętości. Jest to w dużej mierze kompensowane przez zawartość rozpuszczalnika w roztworze naturalnej żywicy zaporowej, który wyparowuje od wewnątrz. To z kolei umożliwia lepsze wnikanie tlenu w głębokie warstwy lakieru, co skutkuje pozbawionym naprężeń, bardziej harmonijnym głębokim i powierzchniowym wysychaniem.

1 2 3 4 8 9 10
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl