Schmincke Aqua Linoldruck

Schmincke Aqua Linoldruck

Farby Aqua Linoprint oferują różnorodne możliwości jedno- i wielokolorowego linodruku oraz druku materiałowego. Wszystkie 15 kolorów linoprintu oraz 3 kolory z efektem są oparte na gumie arabskiej i zawierają wysokiej jakości pigmenty organiczne i nieorganiczne. Charakteryzują się doskonałą odpornością na światło (wyłącznie 4-5 gwiazdek) i wyjątkową intensywnością koloru.

Wszystkie kolory są gotowe do użycia, można je mieszać, a w razie potrzeby rozcieńczać wodą. Idealne czasy otwarcia umożliwiają doskonałą obróbkę, uzyskując ostry i jednolity druk. Farby Aqua Linoprint schną w ciągu 15 minut, są odporne na rozmazywanie, ale nie są wodoodporne i można je łatwo zadrukować. Nośniki linodruku dają dodatkowe możliwości twórczego efektu.

Oprócz preferowanej przez wielu doświadczonych artystów techniki linodruku na specjalistycznej prasie istnieje również możliwość wykonania stempla. Na przykład płytkę z linoleum lub rzeźbioną płytkę gumową można wykorzystać jako stempel. Do tej metody nadają się również drzeworyty. We wszystkich technikach kolor linoprintu jest cienko wałkowany na szklanej płycie, a następnie cienko nakładany na blok drukujący za pomocą wałka do linoleum. Wzór przenosimy na powierzchnię druku poprzez równomierne i spokojne dociśnięcie.

Jako podłoża do linodruku nadają się różne materiały. Oprócz gładkiego papieru i kolorowego kartonu można drukować między innymi filcem lub tkaniną.

1 2
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl